Szkolne Koło PCK

    „Światowy Dzień Walki z Głodem”, którego data przypada na 16 października to akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów trzeciego świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci.

    Jednym z alarmujących zjawisk współczesnego świata jest zwiększająca się skala niedostatku i ubóstwa. l nie dotyczy to, jakby się mogło wydawać, tylko krajów rozwijających się, ale w coraz większym stopniu krajów uprzemysłowionych. Niestety, problem zubożenia społeczeństwa dotyka w znacznej mierze także i Polskę.

    Wynikiem takiej sytuacji ekonomicznej wielu rodzin jest ich ograniczony dostęp do artykułów żywnościowych, ze względu na brak środków finansowych na ich zakup. Rodziny ograniczają wydatki na żywność, czego skutkiem jest niedożywienie, a co gorsze, coraz częściej również i głód.

    Aby choćby w minimalnym wymiarze zredukować ten problem kupujmy odpowiedzialnie żywność, ograniczmy jej marnowanie.  Zainteresujmy się i rozpropagujmy inicjatywy takie jak jadłodzielnie czy miejsca, w których można skorzystać z darmowych posiłków.

 

 

Opublikowano: 15 października 2020 16:16

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 111

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony