Koło naukowo – badawcze w klasie 7b

 

      Uczniowie z klasy 7b w I semestrze uczestniczyli w zajęciach poszerzających wiedzę i umiejętności z zakresu nauk biologicznych. Nie otrzymywali ocen, a mimo to bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dlaczego? Bo było ciekawie. Wyszliśmy na kilka wycieczek terenowych, aby rozpoznawać porosty nadrzewne, gatunki drzew nagonasiennych i okrytonasiennych, rośliny zielne i pospolite gatunki bezkręgowców.

     Ponadto siódmoklasiści wykonywali postery, ulotki o konieczności oszczędzania wody i energii, które rozwiesili w szkole, badali skład chemiczny wód i gleb lokalnych, malowali mapki obszarów chronionych w naszej okolicy, nauczyli się rozróżniać trzy mylone często nauki: Ekologię, Ochronę środowiska i  Ochronę przyrody, a także wykonywali proste eksperymenty. Młodzież badała też poziom hałasu w różnych punktach Puchaczowa i w szkole. Czy im się podobało? Mówili, że tak. Mi również.

     Bardzo Wam dziękuję za miło i owocnie spędzony czas. J Chciałabym wyróżnić osoby, które angażowały się najbardziej, zasłużyliście na pochwałę: Filip Ćmiel, Kacper Piłka i Natalka Stręciwilk. J Nauczyciel – Celina Michalska

     Teraz tę szkolną przygodę rozpoczęła 7a. Mam nadzieję, że również im się spodoba i wyniosą coś pozytywnego z zajęć.

 

 

 

Opublikowano: 08 lutego 2020 09:19

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 154

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony