Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Adama Mickiewicza "Ballady i Romanse"

Międzyszkolnny Konkurs Recytatorski Twórczości
Adama Mickiewicza "Ballady i Romanse" pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Puchaczów

    10 grudnia 2019r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Puchaczowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Adama Mickiewicza "Ballady i Romanse", który honorowym patronatem objął Wójt Gminy Puchaczów. Organizatorem konkursu były panie Aneta Jasielska i Dorota Łopaciuk. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 4-8 ze szkół podstawowych w Nadrybiu, Ostrówku i Puchaczowie.
    Recytatorzy wystąpili przed komisją konkursową, w skład której wchodziły panie przedstawicielki poszczególnych szkół: pani Beata Sidor, Pani Agnieszka Sobiesiak, Pani Aneta Jasielska, pani Dorota Łopaciuk, członkiem jury była pani reprezentująca gminną komórkę do spraw promocji. Członkowie komisji otrzymali od organizatorów konkursu karty oceny uczestników konkursu.
Konkurs miał na celu popularyzację twórczości literackiej Adama Mickiewicza – patrona Szkoły Podstawowej w Puchaczowie oraz wdrażanie młodzieży do aktywnego odbioru kultury. W roku bieżącym uwagę uczestników skupiły utwory ze zbioru "Ballady i Romanse". Uczniowie przygotowujący się do konkursu po kierunkiem swoich nauczycieli mieli okazję do kształtowania emocjonalnego stosunku do twórczości czołowego przedstawiciela epoki romantyzmu. W konkursie wzięło udział czternaścioro uczniów. Uczestnicy prezentowali recytację wybranego fragmentu lub całość ballad.
    Po wysłuchaniu deklamacji organizatorzy zaprosili uczniów na poczęstunek. W tym czasie obradowała komisja konkursowa w celu wyłonienia zwycięzców. Każdy z członków jury podzielił się swoimi wrażeniami dotyczącymi recytacji i przedstawił propozycje laureatów. Następnie nawiązała się dyskusja, w wyniku której wspólnie podjęto decyzję o wynikach konkursu. Po zakończeniu obrad przystąpiono do oficjalnego ogłoszenia werdyktu i rozdania nagród, które zostały ufundowane przez Gminę Puchaczów.
Pani dyrektor Elżbieta Bedlińska zabrała głos na zakończenie konkursu, przekazała podziękowania dla uczestników, opiekunów oraz organizatorów. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie przez panią dyrektor i organizatorów nagród, dyplomów i podziękowań.
    Zwycięzcami konkursu okazali się :
I miejsce – Łukasz Paryła klasa VIII (ZSP Nadrybie)
II miejsce – Bartłomiej Ukalski VI (SP Puchaczów)
III miejsce – Jacek Piecyk VI (SP Puchaczów)
Wyróżnieni zostali: Marta Kanaszewska VIII (ZSP Ostrówek), Mariola Borys V (SP Puchaczów), Agnieszka Wrona (ZSP Nadrybie)
Mamy nadzieję, że nasz konkurs stał się już tradycją i za rok również się spotkamy.

Aneta Jasielska, Dorota Łopaciuk
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Opublikowano: 14 stycznia 2020 15:29

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 238

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony