Barbórka w szkole.

W dniu 9 grudnia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika. Uczniowie klas młodszych IIa, IIb, IIIa pod kierunkiem wychowawców pani R. Kłębokowskiej, I. Ćwirzeń, M. Kwaśnik, przygotowały bardzo ciekawą część artystyczną. Nie zabrakło piosenek, wierszy i życzeń.

Najmłodsi mogli obejrzeć ciekawą prezentację przedstawiającą Legendę o Skarbniku, dobrym duchu kopalni. Uroczystość została uświetniona wizytą gościa, pracownika Kopalni Lubelski Węgiel S.A.

 Po obejrzeniu części artystycznej był czas na pytania do gościa. Najmłodsi dowiedzieli się min. jak powstaje węgiel, jak głęboko pod ziemią pracują górnicy, jakie wyposażenie jest im potrzebne żeby bezpiecznie czuli się pod ziemią, czy na dole są maszyny. Zadawali  wiele, innych ciekawych pytań na które pan odpowiadał bardzo chętnie.

 Na kilka dni przed uroczystością uczniowie  wzięli udział w konkursie literackim i mieli za zadanie ułożyć wierszyk/rymowankę na temat pracy pod ziemią.  Najciekawsze prace zostały nagrodzone podczas akademii.

Nagrodzeni uczniowie to: Jakub Szurek,  Antek Pawlak z klasy 1a; Natalia Chyrchel, Lena Nartowska z klasy 2a; Magda Kopeć, Dominika Grzesiuk z klasy 2b; Martyna Spodar z klasy 3a; Oskar Sawicki, Krystian Knap, Aleksandra Antoniewska z klasy 3b; Bożena Ukalska z klasy 3c.

 Iwona Ćwirzeń

J.Z

Opublikowano: 17 grudnia 2019 11:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 205

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony