Wycieczka do Guest Company w Łęcznej.

    W dniu 4 listopada uczniowie szkoły podstawowej klasy II a i II b uczestniczyli w wycieczce do zakładu konfekcyjnego Guest Company w Łęcznej. Wycieczka miała charakter dydaktyczny, uczniowie zapoznali się z zawodem krawcowej w bardzo nowoczesnym wydaniu, gdyż praca w zakładzie wspomagana jest przez maszyny i urządzenia. 

    Najmłodsi przyglądali się pracy pań, które kroiły materiał, znaczyły go, sprawdzały, czy jest zgodny z wymogami. Poznały dalsza część procesu technologicznego wyrobu odzieżowego. Poznały takie terminy jak stębnowanie czy owerlok. Dzieci widziały różne rodzaje tkanin, od wełny do jedwabiu, mogły dotknąć materiałów, porównać je. Z  metek na ubraniach  dowiedziały się w jaki sposób należy o nie  dbać, aby długo służyły.

    Na koniec wizyty zwiedziliśmy magazyn, gdzie uczniowie mogli zobaczyć końcowy efekt, gotowe stroje pięknie wyprasowane i zapakowane czekały na transport do klientów. Wycieczka była bardzo pouczająca, poznaliśmy ciekawy zawód krawcowej, przyglądaliśmy się pracy ludzi, którzy z wielka precyzją, dokładnością i  niewątpliwą pasją wykonują swoją pracę, tak bardzo potrzebną nam wszystkim. Wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni i z głowami pełnymi pomysłów na zajęcia techniczne w naszej klasie.

 

Opublikowano: 07 listopada 2019 09:23

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 466

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony