POWIATOWY KONKURS BĄDŹ BEZPIECZNY

II Powiatowy Turniej Wiedzy ,,Bądź bezpieczny na drodze”

 

       Dnia 02.04.2019 roku w Szkole Podstawowej w Puchaczowie odbył się II Powiatowy Turniej Wiedzy ,,Bądź bezpieczny na drodze” pod patronatem Wójta Gminy Puchaczów. Na turniej zgłosiły się drużyny ze szkół w Białce, Jaszczowie, Jawidzu, Nadrybiu, Ludwinie,Łęcznej, Milejowie, Ostrówku, Piasecznie i Puchaczowie wraz z opiekunami.

        Zawodników, gości oraz wszystkich zebranych powitała Pani Bożena Warzyszak Wicedyrektor Zespołu Szkół w Puchaczowie. Wśród zaproszonych gości byli: przedstawiciel Urzędu Gminy w Puchaczowie, przedstawicielka Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łęcznej ,przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej z Wydziału Ruchu Drogowego. Zadania konkursowe oceniane były przez komisję w skład której weszli zaproszeni goście. Sponsorami turnieju byli: Urząd Gminy Puchaczów, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Puchaczowie, Bank Spółdzielczy w Puchaczowie. Nagrodą główną w turnieju był puchar ufundowany przez Wójta Gminy Puchaczów Pana Adama Grzesiuka.

         W turnieju udział brały trzyosobowe drużyny uczniów klas III. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych i różnorodnych  zadań. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością podstawowych znaków drogowych, zasad przechodzenia przez jezdnię, numerów alarmowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy turnieju wykazali się także dużą sprawnością fizyczną biorąc udział w konkurencjach sportowych na czas.   

       Po zaciętej walce I miejsce oraz puchar Wójta Gminy Puchaczów zdobyła Szkoła Podstawowa  z Nadrybia, II  miejsce  Szkoła Podstawowa z Łęcznej, III miejsce Szkoła Podstawowa z Puchaczowa. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody i upominki.

    Turniej posiadał bogatą oprawę plastyczno - muzyczną. Organizatorami i prowadzącymi turniej były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Puchaczowie Panie Krystyna Śledź,

Anna Zych, Karolina Pondel oraz Katarzyna Szafraniec.                 

 

Opublikowano: 17 kwietnia 2019 11:50

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 224

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony