"Learning with the 3cs: creativity, communication, collaboration - projekt Erasmus + w naszej szkole"

W dniach 18-22 marca uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły oraz z  Chorwacji, Łotwy, i Turcji odwiedzili szkołę podstawową Holy Trinity w Londynie.

We wtorek  rano wszyscy uczestnicy wymiany spotkali się w szkole gospodarzy, gdzie zaprezentowano przygotowane wcześniej wspólnie z uczniami filmy reklamowe własnego kraju lub regionu. Uczniowie mogli również zobaczyć jak funkcjonuje szkoła w Wielkiej Brytanii oraz jak wygląda typowy dzień ich rówieśników.

Po południu uczniowie ze wszystkich szkół odwiedzili BFI (British Film Institute), aby dowiedzieć się o tworzeniu filmów dokumentalnych. Odbyły się warsztaty, podczas których młodzież miała okazję pracować w grupach, aby  planować, kręcić i edytować jednominutowy film o szczęściu.

W środę wybraliśmy się do Camden CLC (City Learning Centre) i pracowaliśmy razem przy użyciu Logic Pro (oprogramowania profesjonalistów), aby wspólnie komponować muzykę.

W czwartek odwiedziliśmy East London Arts and Music (ELAM), szkołę średnia dla uczniów, którzy chcą kontynuować karierę w przemyśle muzycznym, projektowaniu gier lub przemyśle filmowym i telewizyjnym.

Pobyt był również urozmaicony poprzez obejrzenie broadwayowskiego musicalu Król Lew czy zwiedzanie słynnego muzeum figur woskowych - Madame Tussaud’s

 Spacerowaliśmy ulicami by zobaczyć najbardziej znane zabytki miasta: oficjalną londyńską rezydencję brytyjskich monarchów - Buckingham Palace -.wieżę zegarową - Big Ben, most -  London Bridge czy zamek monarchów angielskich - Tower of London

Wieczorami po intensywnym dniu był czas by ponownie spotkać się z rówieśnikami z innych krajów i porozmawiać o szkole, zainteresowaniach i minionym dniu – oczywiście w języku angielskim.

Wszystkim pobyt się podobał a niektórzy uczestnicy zakochali się w mieście i planują powrócić tam ponownie.

Opublikowano: 08 kwietnia 2019 16:41

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 448

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony