Ślubowanie klas I

Dnia 27 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Puchaczowie, odbyła się bardzo ważna uroczystość dla najmłodszych uczniów. Tego dnia oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ślubowanie i pasowanie na ucznia odbyło się w bardzo podniosły sposób.   

Najmłodsi rozpoczęli uroczystość polonezem, następnie zaprezentowali część artystyczną, podczas której pochwalili się wiedzą na temat swojej szkoły, regionu i kraju. Uczniowie z klas Ia i Ib zapewniali wszystkich, że dużo się do tej pory nauczyli. Śmiało odpowiadali na pytania zadawane przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Filipa Prokopa. Przedstawili się w jak najlepszy sposób, tańcząc, śpiewając, odpowiadając na pytania. Wszystko było osadzone w patriotycznej oprawie, gdyż ślubowali w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość miała symboliczny wymiar. Bardzo się cieszymy, że możemy świętować w tak wyjątkowym czasie.

Po części artystycznej, uczniowie w obecności sztandaru zostali pasowani na uczniów przez Dyrektor Zespołu Szkół Panią Elżbietę Bedlińską. Było wiele radości, emocji i wzruszeń. Naszym najmłodszym towarzyszyli tego dnia ich bliscy: rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Uroczystość uświetnili także zaproszeni goście, panie nauczycielki z przedszkoli do których uczęszczały dzieci. Na koniec wicedyrektor Szkoły Podstawowej p. Bożena Warzyszak wręczyła wszystkim legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.

Po takich wrażeniach Wszyscy z radością wzięli udział w słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Uroczystość sprawiła dzieciom wiele radości, widać, że dobrze się czują w szkole.

Uczniów z klas Ia i Ib do ślubowania  przygotowały panie: R. Kłębokowska oraz I. Ćwirzeń wychowawcy klas. Dekorację w sali zaprojektowała i przygotowała p. B. Smolak.   

Opublikowano: 29 października 2018 13:26

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 533

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony