W klasie II c

      Dzieci z klasy 2c  wybrały  się na zajęcia z edukacji przyrodniczej do parku w Puchaczowie.  

      Uczniowie  obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią,  rozpoznawali najpopularniejsze gatunki roślin, podziwiali barwy polskiej złotej jesieni. Z wielkim zaangażowaniem  zbierali  kolorowe liście, tworząc z nich piękne bukiety.

    Inne skarby takie jak kasztany po powrocie do szkoły znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym w klasie  i zostały wykorzystane do wykonania prac o tematyce jesiennej.

 

  Razem z uczniami w parku były panie: Krystyna Śledź,  Karolina Wnuk. 

 

    28 września  2018r.uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do pobliskiego ogrodu warzywnego w Puchaczowie  przy ulicy Krzychowca.

     Wycieczka powiązana była  z realizacja bloku tematycznego realizowanego w tym dniu. Uczniowie chętnie oglądali i nazywali różne gatunki warzyw. Zapoznali się  ze sposobem  przechowywania ich w okresie  zimy. Właścicielka pięknego ogrodu pani Bożena Lipiec bardzo serdecznie nas przyjęła. Degustowaliśmy również owoce rosnące na drzewach i krzewach.

     Na koniec pani gospodyni obdarowała dzieci ozdobnymi dyniami i orzeszkami. Tak piękna i kolorowa jesień to najlepsza pora roku na zbiory warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin, a także czas na rodzinne spacery.

                                                                               

      

Październik  Miesiącem  Bibliotek Szkolnych  z tej okazji do klasy 2c została zaproszona na lekcję babcia Zuzi – pani Lucyna Kucharska. Pani Lucyna opowiedziała nam o swojej pracy – bibliotekarza, podkreśliła również jak  ważną rolę w życiu pełną książki jak wiele można się z nich dowiedzieć i nauczyć. Przeczytała nam fragment lektury zachęcając tym samym do częstego korzystania z  biblioteki szkolnej jak  i gminnej.

                                                                                            Teksty opracowała  Krystyna Śledź

Zamieszczenie tekstów na stronie J. Zimostrad

 

 

Opublikowano: 12 października 2018 09:13

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 298

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony