Dzień Ziemi 2018

Dzień Ziemi to jedno z najważniejszych świąt ekologicznych na świecie. Nic dziwnego więc, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Puchaczowie celebrują je rokrocznie. Tego roku również uczciliśmy ten szczególny dzień apelem, który odbył się 23 kwietnia w sali gimnastycznej.  Uroczystość otworzyli uczniowie klasy I „C”, piosenką pt. „Leśne duszki”. Kolejnym punktem programu była inscenizacja, zaprezentowana  przez uczniów klasy I „B” Dzieci pokazały, że zaśmiecanie lasu niszczy naturalne środowisko i zagraża mieszkającym tam zwierzętom.

Następnie uczennica klasy V „B” przedstawiła prezentację, poprzez którą przypomniała dzieciom z naszej szkoły w jaki sposób mogą dbać o planetę: wspomniała o tym, w jaki sposób ekologicznie palić w piecu, przypomniała o segregacji śmieci, zaznaczyła, że nie wolno palić śmieci, ani wyrzucać ich do lasu. Prezentacja została podsumowana piosenką klasy V „B” pt. „Moja planeta”.

W związku z obchodami Dnia Ziemi zostały zorganizowane dwa konkursy ekologiczno – przyrodnicze:

  • konkurs pt. „Ekologiczny Robot”, w którym udział brały dzieci z klas I-III wraz ze swoimi rodzicami
  • oraz „Pokaz mody ekologicznej”, na który stroje z materiałów recyklingowych zostały przygotowane przez zespoły klasowe.

Pani Dyrektor rozdała laureatom wyjątkowe nagrody.

Ceremonia została podsumowana piosenką klasy III „A” pt. „Ziemia zielona wyspa” oraz złożeniem przez uczniów Szkoły Podstawowej uroczystej przysięgi – obietnicy, że każdy dopilnuje, aby Ziemia była czysta i zadbana.

Uroczystość została przygotowana przez Panie: M. Muca, S. Michalak, A. Zych, K. Śledź.

Opublikowano: 30 kwietnia 2018 12:29

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 331

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony