Jestem Bezpieczny -etap gminny.

Dnia 25,04. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Nadrybiu odbył się gminny etap Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

Zakres tematyczny obejmuje obszary:
• Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży,
• Zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych,
• Przepisy, których musimy przestrzegać,
• System działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

                Wzorem lat ubiegłych, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej oraz Starostwo Powiatowe w Łęcznej wspólnie zorganizowali Konkurs Wiedzy Prewencyjnej pod hasłem „Jestem Bezpieczny”, który adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

                Uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie szkolnym, który odbył się 27 marca 2018 r. Podczas eliminacji wyłoniono 3-osobową drużynę, która 25 kwietnia uczestniczyła w etapie gminnym. Drużyna w składzie: Weronika Wojczuk, Szymon Śledź, Oliwia Sermanowicz zajęła I miejsce i 24 maja będzie reprezentować gminę Puchaczów w Powiatowym Konkursie Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”, który odbędzie się w Zespole Szkół w Puchaczowie.

Drużynę do konkursu przygotowywały Panie: Iwona Ćwirzeń i Maria Skoczylas.

Opublikowano: 29 kwietnia 2018 18:52

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 513

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony