Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny" - etap gminny

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

Zakres tematyczny obejmuje obszary:
• Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży,
• Zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych,
• Przepisy, których musimy przestrzegać,
• System działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

Wzorem lat ubiegłych, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej oraz Starostwo Powiatowe w Łęcznej wspólnie zorganizowali Konkurs Wiedzy Prewencyjnej pod hasłem „Jestem Bezpieczny”, który adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

Etap gminny konkursu przeprowadzony został w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie dnia 27 kwietnia 2017 r.

Do etapu gminnego przystąpiły trzy drużyny: ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza i Jana Bogdanowiczów w Nadrybiu, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku i Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Borys, Weronika Wojczuk, Natalia Marcinek zajęła I miejsce i będzie reprezentować gminę Puchaczów podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 23 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminę Puchaczów.

Opublikowano: 27 kwietnia 2017 13:45

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 404

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony