02.05.2017

V POWIATOWY KONKURS "MŁODZI RATOWNICY"

 

28 kwietnia 2017 roku  w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nadrybiu odbył się V Konkurs Powiatowy „MŁODZI RATOWNICY”

 

Wytypowane drużyny ze szkół zostały przygotowane teoretycznie i praktycznie przez opiekunów szkolnych, a także uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowym, gdzie mogli uzupełnić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną dzięki ratownikowi medycznemu – panu Danielowi Łuszczakowi, który  zachęcał dzieci    do działania na rzecz ratowania życia drugiego człowieka.

Do konkursu przystąpiło 11 drużyn:

1.      Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie

2.      Szkoła Podstawowa im. Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła” w Ludwinie

3.      Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie

4.      Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Cycowie

5.      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej

6.      Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku – klasa 5

7.      Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku – klasa 6

8.      Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie – klasa 5

9.      Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie – klasa 6

10.  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu – klasa 5

11.  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu – klasa 6

 

         Podczas zmagań uczniowie mieli 30 minut na wykazanie się wiedzą teoretyczną, kolejnym etapem była część praktyczna. Każda drużyna miała za zadanie udzielić pomocy poszkodowanym w symulacjach wypadku, gdzie komisja konkursowa, bacznym okiem oceniała prawidłowość wykonywanych czynności, znajomość podstawowych zasad udzielania pomocy i współpracy w działaniu całej drużyny.

W roli osób poszkodowanych – pozorantów, wystąpiły absolwentki naszej szkoły i jednocześnie laureatki I edycji Powiatowego Konkursu „Młodzi Ratownicy”: Weronika Goral i Emilia Jędruszak. Dziewczyny realnie przedstawiły sytuację angażując się w rolę sprawców i poszkodowanych w sytuacji wypadku komunikacyjnego.

 

Pomimo ogromnej tremy wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną podczas całego konkursu.

Po zaciętych zmaganiach i zbliżonej punktacji pierwsze i drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu, w składzie: I miejsce - Oliwia Fabian, Martyna Radko i Bożena Woźnica, II miejsce - Gabriela Gołębiowska, Gabriela Kociuba, Agnieszka Wrona.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali uczestnicy dyplomy i upominki. Wszystkie prezenty i upominki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Gminę Puchaczów i Lubelski Węgiel „Bogdanka”.  

Podsumowaniem konkursu była prelekcja na temat ratownictwa górniczego, gdzie ratownicy górniczy opowiadali o swojej pracy i zademonstrowali uczniom specjalistyczny sprzęt, którym posługują się w kopalni.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony