Powiatowy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny"

 

XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej
"Jestem Bezpieczny" odbył się w  Cycowie

23 maja w Szkole Podstawowej w Cycowie odbył się  Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”. W konkursowej rywalizacji uczestniczyło sześć drużyn reprezentujących poszczególne gminy Powiatu Łęczyńskiego.

Konkurs składał się z trzech  konkurencji – prezentacji drużyny i hasła promującego bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu, testu wiedzy na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym, oceny wykonanej wcześniej pracy plastycznej-projekt koszulki. Pytania, na które odpowiadali uczestnicy, dotyczyły takich zagadnień jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, podczas prac w gospodarstwie lub wypoczynku nad wodą, profilaktyka uzależnień, sprawdzały również wiedzę na temat służb dbających o nasze bezpieczeństwo.

Szkołę Podstawową w Puchaczowie reprezentowały uczennice: Julia Borys, Weronika Wojczuk, Natalia Marcinek.   Nasza drużyna otrzymała 34,5 pkt. za wszystkie konkurencje  i  zajęła I miejsce w powiecie.

  Każda uczestniczka otrzymała w nagrodę rower, album na zdjęcia, odblaskowe kamizelki oraz opaski. Drużynę do konkursu przygotowały panie: Maria Skoczylas i  Jolanta Zimostrad.

 W następnym roku szkolnym gminny i powiatowy etap konkursu odbędzie się w naszej szkole.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony