1 czerwca uczniowie klas trzecich byli na wycieczce w Warszawie. Na samym początku udali się do planetarium na film pt. ,,Halo Ziemia”. (Filmy prezentowane na sferycznych ekranach planetariów są  tworzone w technologii fulldome.  Obraz  otacza widza, oddziałuje na jego zmysły i daje wrażenie uczestniczenia w fabule).

    Film „Halo Ziemia” zabrał  wszystkich zgromadzonych w podróż, podczas której poznali ważne momenty w historii komunikacji. Przelecieli nad mityczną wieżą Babel i zajrzeli do jej wnętrza, obejrzeli pierwsze  malowidła w jaskini Lascaux, złożyli wizytę Johannesowi Gutenbergowi. Odwiedzili surrealistyczną bibliotekę, widzieli mnichów w klasztornych bibliotekach, którzy przepisywali księgi. Dzieci były świadkami pierwszej rozmowy telefonicznej, początków internetu i startu rakiety Voyager.

     Po projekcji filmu cała wycieczka odbyła spacer po Krakowskim Przedmieściu, gdzie znajduje się pałac prezydenta Polski, stoją pomniki min. patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza. Następnie grupa udała się na plac zamkowy  pod kolumnę Zygmunta III Wazy oraz na dziedziniec Zamku Królewskiego. Na rynku Starego Miasta podziwiano malownicze kamieniczki i pomnik Syrenki

    Na zakończenie wycieczki jej uczestnicy udali się na Stedion Narodowy, który swoją wielkością  zrobił ogromne wrażenie. Żeby dostać się do środka trzeba było zeskanować bilet i przejść przez bramkę dla kibiców.  Dzieci zwiedziły szatnię reprezentacji Polski w piłkę nożną, siedziały na trybunach, były w sali gdzie odbywają się konferencje prasowe. Wycieczka do stolicy bardzo się wszystkim podobała.  

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony