Robiliśmy palmy, pisanki, stroiki !

  Klasa 2b z wychowawcą zaprosiła wszystkich rodziców do wspólnej pracy i udziału w świątecznych warsztatach artystycznych. Pod kierunkiem twórczyni ludowej Pani Iwony Kałużnej oraz z pomocą rodziców uczniowie wykonywali własne palmy wielkanocne. Efekty wspólnego pielęgnowania tradycji i sztuki przerosły oczekiwania wszystkich. Palmy były przepiękne i bajecznie kolorowe, z dumą prezentowane przez dzieci w dzień Niedzieli Palmowej.

Uczniowie klasy IIIa i IIIc z wychowawcami p. M. Brzostowską i M. Szulc uczestniczyli w warsztatacg zorganizowanych w GOK prowadzonych przez p. M. Dylewską. Wszyscy uczniowie wykonali piękne pisanki, które zostały wyeksponowane na wystawce w szkole lub zabrane do domu jako świateczna ozdoba.

Warsztaty Wielkanocne.

 3 kwietnia 2017r.  zostały przeprowadzone w naszej szkole WARSZTATY WIELKANOCNE  dla klas IIa,IIb  i IIIb - (wychowawwcy: p . Iwoną Ćwirzeń,  p.Karoliną Pondel, p.Krystyną Śledź). Warsztaty były przeplatane opowieścią o tradycjach Wielkiego Tygodnia oraz  świąt Wielkiej Nocy. Pani Asia Grzesiak z Domu Tradycji Ludowej w Łęcznej przybliżyła uczniom  bogatą symbolikę świąt oraz ich znaczenie. W drugiej części zajęć uczniowie wykonywali własnoręcznie   filcowego zająca. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony