XII Edycja ,,Bądź bezpieczny na drodze”

       Dnia 28.03.2017 roku w Szkole Podstawowej w Puchaczowie odbyła się  12 Edycja Gminnego Turnieju Wiedzy ,,Bądź bezpieczny na drodze” pod patronatem Wójta Gminy Puchaczów. Na turniej zgłosiły się drużyny ze szkół Gminy Puchaczów wraz z opiekunami.

        Zawodników, gości oraz wszystkich zebranych powitała wicedyrektor szkoły Pani Bożena Warzyszak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min.: Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego Pan Kazimierz Radko,  oraz przedstawiciele: Urzędu Gminy w Puchaczowie, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łęcznej, Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Puchaczowie, nauczyciel naszej szkoły Pani Jolanta Zimostrad. Specjalnym gościem, który uczestniczył w spotkaniu  był przedstawiciel BS wraz z maskotką  Bankuś. Zadania konkursowe oceniane były przez komisję w skład której weszli zaproszeni goście. Sponsorami turnieju byli: Urząd Gminy Puchaczów, Bank Spółdzielczy w Łęcznej, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej, Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

       Nagrodą główną w turnieju był puchar ufundowany przez Wójta Gminy Puchaczów Pana Adama Grzesiuka.

      W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny uczniów klas II-III. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych i różnorodnych  zadań. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością podstawowych znaków drogowych, zasad przechodzenia przez jezdnię, numerów alarmowych oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy turnieju wykazali się także dużą sprawnością fizyczną, biorąc udział w konkurencjach sportowych na czas( slalom na hulajnodze, skoki na skakance ,tor przeszkód) Konkurencjom ruchowym towarzyszył ogromny doping publiczności.

     Po zaciętej walce I miejsce oraz puchar Wójta Gminy Puchaczów zdobyła szkoła z Ostrówka, II  miejsce szkoła z Nadrabia, III miejsce  szkoła z Albertowa i IV szkoła z Puchaczowa.   Turniej posiadał bogatą oprawę plastyczno- muzyczną.

 Organizatorami i prowadzącymi turniej były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Puchaczowie Panie Elżbieta Garbala, Krystyna Śledź oraz Anna Zych.                   

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony