Dnia 24 kwietnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. Cała społeczność szkolna przemaszerowała do sali gimnastycznej niosąc plakaty i kolorowe kwiaty. Wszystkie klasy zaprezentowały  swoje plakaty i hasła nt. poszanowania i ochrony przyrody. Zebrani dowiedzieli się, dlaczego i po co obchodzimy ten dzień.

Uczniowie klasy Va zaprezentowali min. takie hasła:                                                      

Najnowszy krzyk mody to oszczędzanie wody!

Ekologia musi być, żeby Ziemia mogła żyć!

Każdy dobry twój uczynek daje Ziemi odpoczynek!  Ziemia jest nasza, więc ją szanujmy!  Gdy Ziemia traci drzewa, to pomóc jej trzeba!

 

Uczniowie klasy VIb napisali prosby do Ziemi, które odczytano   podczas uroczystości.

 

    Drodzy Ziemianie, proszę was o wysłuchanie. Chciałabym prosić was o pomoc w sprzątaniu. Jestem cała zanieczyszczona, z powodu wyrzucania śmieci, byle gdzie. Proszę was o ich segregowanie, będę wtedy bardzo zadowolona. Nie ingerujcie zbytnio w przyrodę, ponieważ zwierzęta nie mają gdzie się podziać…

      Gdy ścinacie drzewa w lasach, ptaki tracą swoje gniazda. Gdy mi pomożecie, będę bardzo szczęśliwa i odwdzięczę się pięknym śpiewem ptaków i  pachnącymi roślinami oraz piękną pogodą.

                                                                    Kamil Matuszak

 

Drodzy  Ludzie!

     Nie jestem zadowolona z tego jak mnie zanieczyszczacie. Nawet mnie nie szanujecie i bardzo mnie to smuci…. Zanieczyszczacie środowisko! Rozrzucacie butelki, zamiast wrzucić je do pojemnika przeznaczonego dla plastików.

    Gdy jesteście na pikniku, to zostawiacie po sobie bałagan, zanieczyszczacie jeziora, wyrzucacie rtęć do śmietnika. Wszędzie zostawiacie bałagan. Sprzątajcie po sobie! Nie używajcie zbyt dużo środków chemicznych. Pamiętajcie, że wyrzucenie szklanej butelki do lasu grozi pożarem…. Bardzo Was proszę dbajcie o mnie i o wszystkich mieszkańców planety Ziemia!

Karolina Siemionek

     Zwracam się do ludzi z całego świata z prośbą o szanowanie mnie. Proszę by było mniej spalin, zanieczyszczających  powietrze, którym oddychamy…. Mam prośbę  o oszczędzanie energii… Chciałabym by ludzie sprzątali po sobie i dbali o środowisko.   Proszę was so segregowanie odpadów, na kominy fabryk zakładajcie jakieś filtry. Nie spalajcie  śmieci!  Proszę Was, by na całej naszej Ziemi dbać o czystość  i o zdrowie ludzi!                              Weronika Adamczuk                                                

 

   Zwracam się do Państwa z całego świata z prośbą o szanowanie Ziemi…. Bardzo proszę , żeby nie zrywać roślin, które są pod ochroną. Proszę też o poruszanie się ekologicznymi pojazdami np. szybowcami,  rowerami, motorowerami itp.     Dzięki temu lepiej zadbamy o czystość naszego środowiska, a nasze życie będzie o wiele zdrowsze.

 Oliwia Derecka

  

Ziemia prosi was żeby nie śmiecić! Ludzie powinni segregować odpady… Nie poruszajcie się samochodami, tylko rowerami albo spacerujcie.  Powinniście budować oczyszczalnie ścieków, nie kupować jednorazowych reklamówek, tylko torby do kilkakrotnego używania .  Nie powinno niszczyć się nawet kretowisk, bo kret jest pożytecznym zwierzęciem.                                                       

                                                                         Adrian Kozak

 

Prośba do Ziemian!

     Drodzy Ludzie, chciałam Was powiadomić, że jestem zanieczyszczona z Waszego powodu… . Wyrzucacie śmieci, możecie doprowadzić do wyginięcia różnych gatunków zwierząt … nie będzie zapylania kwiatów i drzew,,, zabraknie wody do picia. Powinniście szanować przyrodę, bo ona daje wam możliwość życia… .

Patryk Wasilewicz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony